CAC Open Sports Day Results

GIRLS FIELD
U11 LONG JUMP
Place Name Club
1 Hazel Larkin Dundalk St.Gerards    3.84
2 Eve Wright Crookstown    3.46
3 Saoirse Power Cushinstown AC    3.42
U13 LONG JUMP
Place Name Club
1 Tara O’Connor Dundalk St.Gerards    3.91
2 Enya Silkena Dundalk St.Gerards    3.90
3 Lara Edwards Clane AC    3.87
U15 LONG JUMP
Place Name Club
1 Laura Bolster Cushinstown AC    4.78
2 Ella Barry Cushinstown AC    4.51
3 Caoimhe Fitzsimons Ratoath AC    4.17
U17 LONG JUMP
Place Name Club
1 Saidhbhe Byrne Enniscourty AC    4.69
2 Amy Callaghan Cushinstown AC    4.63
3 Molllie White Cushinstown AC    4.62
U12 HIGH JUMP
Place Name Club
1 Jane McDermott Cushinstown AC    1.20
2 Lucy Rosebottom Dundalk St.Gerards    1.15
3 Roisin Quinn Cushinstown AC    1.10
U14 HIGH JUMP
Place Name Club
1 Aoife Rohan Cushinstown AC    1.45
2 Tara O’Connor Dundalk St.Gerards    1.45
3 Beth Shanley Tara AC    1.25
U16 HIGH JUMP
Place Name Club
1 Amy Callaghan Cushinstown AC    1.55
2 Saidhbhe Byrne Enniscorthy AC    1.50
3 Beth Miskelly Bothermeen    1.45
U10 TURBO JAVELIN
Place Name Club
1 Kacey McManus Cushinstown AC  13.50
2 Annalise Harris Cushinstown AC  12.55
3 Mia Tyrell Crookstown AC  11.44
U12 TURBO JAVELIN
Place Name Club
1 Abby Levins Naas AC  18.98
2 Caoimhe Martin Boyne AC  18.20
3 Blanthain Corrahor Dundalk St.Gerards  13.30
U14 JAVELIN
Place Name Club
1 April Andrews Cushinstown AC  12.19
2 Aoife Rohan Cushinstown AC  10.10
3 Beth Shanley Tara AC    8.45
U16 JAVELIN
Place Name Club
1 Saidhbhe Byrne Enniscorthy AC  34.36
2 Amy Callaghan Cushinstown AC  29.85
3 Lara Prendergast Suncroft  29.33
Jnr JAVELIN
Place Name Club
1 Katie Lenehan Cushinstown AC  29.98
2 Aine O’Sullivan Cushinstown AC  27.92
3 Orlaith Quinn Cushinstown AC  19.34
Snr JAVELIN
Place Name Club
1 Elizabeth Morland Cushinstown AC
U13 SHOT PUTT
Place Name Club
1 Rachel Gardiner Gowran AC    9.21
2 Cara Wright Crookstown AC    8.06
3 Enya Silkena Dundalk St.Gerards    7.83
U15 SHOT PUTT
Place Name Club
1 Holly Wright Crookstown  10.27
2 Beth Miskelly Bohermeen AC    9.45
3 Caoimhe Fitzsimons Ratoath AC    7.73
U17 SHOT PUTT
Place Name Club
1 Amy Callaghan Cushinstown AC  10.91
2 Katie Lenehan Cushinstown AC  10.35
3 Saidhbhe Byrne Enniscorthy AC  10.32
Snr SHOT PUTT
Place Name Club
1 Niamh McGuire Rathkenny AC    8.84
2 Marie Gormey Navan AC    7.34
3 Martina Miskelly Bohermeen AC    5.60
BOYS FIELD
U11 LONG JUMP
Place Name Club
1 James O’Neill Fr. Murphy AC    3.75
2 Myles Killeen Cushinstown AC    3.08
3 Harry Gough Cushinstown AC    3.04
U13 LONG JUMP
Place Name Club
1 Ruby Beggan Tara AC    3.84
2 Alex Heeney Clane AC    3.71
3 Oliver Carolan Boyne AC    3.69
U15 LONG JUMP
Place Name Club
1 Karlis Kaugars Dunleer AC    5.05
2 Pavel Krakowiak Navan AC    4.62
3 Lochlann Harris Cushinstown AC    4.15
U12 HIGH JUMP
Place Name Club
1 Ruby Beggan Tara AC    1.35
2 Jack McGinn Cushinstown AC    1.15
3 Peter Bellew Cushinstown AC    1.15
U14 HIGH JUMP
Place Name Club
1 James Bellew Cushinstown AC    1.40
2 Lee Callaghan Cushinstown AC    1.40
3 Aaron Fennell Boyne AC    1.30
U16 HIGH JUMP
Place Name Club
1 Karlis Kaugars Dunleer AC    1.65
2 James Deane Crookstown    1.40
U10 TURBO JAVELIN
Place Name Club
1 Ross Doyle Cushinstown AC  12.46
2 Adam Edwards Clane AC  11.19
3 Evan Hearty Dundalk St.Gerards  11.05
U12 TURBO JAVELIN
Place Name Club
1 Oliver Carolan Boyne AC  22.16
2 Harry Gough Cushinstown AC  16.89
3 Kyle Hetherton Cushinstown AC    9.11
U14 JAVELIN
Place Name Club
1 Aaron Fennell Boyne AC  41.15
2 Andrew Rosbotham Dundalk St.Gerards  31.38
3 Theo Hanlon Suncroft  29.80
U16 JAVELIN
Place Name Club
1 Karlis Kaugars Dunleer AC  48.40
2 James Deane Crookstown  29.74
3 Charlie Laverty Carrick Aces  28.72
Jnr JAVELIN
Place Name Club
1 Conal Campion St.Andrews  45.97
U13 SHOT PUTT
Place Name Club
1 Theo Hanlon Suncroft  10.70
2 Dylan Heffernan Clane AC    9.07
3 Oliver Carolan Boyne AC    8.52
U15 SHOT PUTT
Place Name Club
1 Karlos Kaugars Dunleer AC  14.45
2 Charlie Lavery Carrick Aces  12.44
3 Pavel Karkowick Navan AC    9.67
U17 SHOT PUTT
Place Name Club
1 James Deane Crookstown    8.92
Snr SHOT PUTT
Place Name Club
1 Grahame Deane Crookstown  10.78
2 Gerry Laverty Carrick Aces  10.00
RELAYS
U9 Girls Relay U9 Boys Relay
Place Club Place Name
1 Clane AC 1 Clane AC
2 Na Fianna AC 2 Dundalk St.Gerards AC
3 Star of the Sea AC 3 Cushinstown AC
U10 Girls Relay U10 Boys Relay
Place Club Place Name
1 Clane AC 1 Tara AC
2 Cushinstown AC 2 Dundalk St.Gerards AC
3 Na Fianna AC 3 Cushinstown AC
U11 Girls Relay U11 Boys Relay
Place Club Place Name
1 Dundalk St.Gerards AC 1 Cushinstown AC
2 Crookstown AC 2 Na Fianna AC
3 Cushinstown AC 3 Cilles AC
U12 Girls Relay U12 Boys Relay
Place Name Place Name
1 Dundalk St.Gerards AC 1 Tara AC
2 Fr Murphy AC 2 Fr Murphy AC
3 Clane AC 3 Na Fianna AC
U13 Girls Relay U13 Boys Relay
Place Name Place Name
1 Dundalk St.Gerards AC 1 Clane AC
2 Crookstown AC 2 Cilles AC
3 Clane AC 3 Cushinstown
U14 Girls Relay
Place Name
1 Dundalk St.Gerards AC
2 Crookstown AC
3 Clane AC
U15 Mixed / Girls
Place Name
1 Cushinstown AC Mixed
2 Na Fianna AC

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s